Budujmy na chwałę bożą cz. 2

Lokatorom kamienicy u zbiegu Kopernika i Ordynackiej niedługo tuż pod oknami wyrośnie biurowiec, który zasłoni je całkowicie.

Biurowiec wybudują zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Zakon co prawda jeszcze nie ma prawnie potwierdzonego tytułu własności do tej działki (procedura „zwrotu” jest w toku, skończy się pewnie tam samo, jak zawsze), ale ma już zielone światło na postawienie biurowca. Kuriozalne jest tłumaczenie władz miasta, że okna kamienicy są samowolą budowlaną i należy je i tak zamurować.

Architekt z pracowni projektującej biurowiec zapewnia, że zostaną spełnione normy nasłonecznienia dla mieszkań w rzeczonej kamienicy (półtorej godziny słońca dziennie) a ściana biurowca zostanie postawiona 3 metry od niej. Aż półtorej godziny. Aż trzy metry. Wygląda na to, że lokatorzy powinni jeszcze podziękować za tak korzystne warunki.

Siostry Niepokalanki najpewniej wybudują swój biurowiec, ich sumienia zostaną uciszone zyskami z wynajmu powierzchni, a episkopat z radością przyjmie kolejny hojny datek. Miasto też zadowolone, bo nie będzie problemu z przedłużeniem błogosławieństwa dla ratusza, a ludźmi kto by się przejmował? Nas (ich) mnogo…. Niech Polacy modlą się, wierzą i czczą cara.

(Ciekawe, kiedy w Warszawie będzie tak jak w Krakowie, gdzie miastu zabrakło ziemi na spełnienie roszczeń kleru?)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s