300 po naszemu, czyli dokumenty, obywatelu policjancie!

Niemal 300 warszawskich policjantów było ostatnio uziemionych za biurkami. Nie mogli patrolować ulic, legitymować, przeszukiwać, upominać. Słowem: przestępców ścigać.

Bo nie mają legitymacji służbowych. 1 stycznia mieli otrzymać nowe, w postaci plastikowych kart identyfikacyjnych, ale jako to bywało drzewiej: jakość pierwszorzędna, produkcja już w toku, tylko na razie nie dla wszystkich wystarcza.

Pod koniec grudnia stało się jasne, że nie uda się wydrukować legitymacji na czas i w trybie awaryjnym przyspieszono produkcję. Tak przyspieszono, że wydrukowano je z błędami, a więc nieważne. Otrzymało je 173 policjantów i oni muszą czekać na wymianę niedoróbek. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu!
Jak zwykle bywa, odpowiedzialność rozmyła się między biurkami. Policja obwinia MSWiA, a ono zrzuca wszystko na Policję i tym sposobem winnych brak. Pamiętacie zamieszczoną m.in. na youtube rozmowę na infolinii Tele 2? Nikt nie czuje się odpowiedzialny, wszyscy zadowoleni, tylko ludzie dostali po kościach.

Ale to jeszcze nie koniec kłopotów. Ci z funkcjonariuszy, którzy dostali legitymacje bez wad nie mogą nosić ich przepisowo na sznurku na szyi, tylko muszą nieformalnie, ale za to przezornie chować je w portfelach. Bo nie dostali etui na małe plastikowe karty i boją się je zgubić. Co zresztą do wczoraj udało się już dziewięciu z nich w całej Polsce.

Tym razem udało się wytropić winnego: firma ARH Relex z Piaseczna w ramach kontraktu na kwotę ok 259 tys zł miała dostarczyć 100 tys. etui do 10 grudnia 2008. Teraz musi zapłacić karę 11 k, a felerne etui powinny trafić do komend do końca bieżącego tygodnia i dopiero wtedy nowe legitymacje ujrzą światło dzienne.

Słowem: dokumenty, obywatelu policjancie!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s