Budujmy na chwałę Bożą!

Rośnie Świątynia Opatrzności Bożej na Wilanowie. Nowo wprowadzone Święto Dziękczynienia pozwoliło sfinansować zakup okien dla monstrualnej betonowej konstrukcji. Kościół którego budowę uchwalił jeszcze Sejm Czteroletni pomalutku rośnie. Która to już rozpaczliwa próba wyciągnięcia większych pieniędzy ze społeczeństwa? Dotacje z budżetu na realizację planów purpuratów są już niemedialne.

Ni z tego ni z owego przyznawane kościołowi za bezcen atrakcyjne działki są sprzedawane z kilkakrotną przebitką, ale i tego mało, jak widać.

Zbiórka publiczna? Jak się okazało, nie wystarczyło jej pokropić, aby przyniosła większy efekt. Już Rydzyk jest mniejszym hipokrytą, bo on nie wprowadza nowych świąt z potrząsaniem tacą w tle, tylko zwyczajnie zbiera cegiełki na wykup stoczni tej czy innej. Albo prosi o wsparcie w zbożnym dziele ogrzewania zmarzniętego narodu.

Ale nic to. Jeden grzeszek, drugi grzeszek i z tych wszystkich grzeszków Episkopat wybuduje świątynię narodową.

Tymczasem w cieniu wilanowskiej superinwestycji dzieją się inne. Ot, bliski mi Gocław. Między Wałem Miedzeszyńskim a osiedlem przy ul Meissnera rośnie ni z tego ni z owego… kolejny monstrualny kościół. Oburzamy się, gdy deweloper bez zgody mieszkańców zamiast placu zabaw stawia supermarket, ale gdy bez zgody, nawet bez zapytania o zdanie ludziom za płotem stawia się olbrzymi kościół, wszystko jest w porządku. Czy ktoś za 50 lat będzie pamiętał wszystkie wstydliwe sprawki zalane betonem fundamentów na Wilanowie?

Budujmy na chwałę Bożą!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s